Drámai Küzdelem Után Rafael Nadal Nyerte az Australian Opent

Olvasd el 7 perc alatt szerző Bartos László 2022 január 31.

Egészen elképesztő finálé kerekedett Rafael Nadal és Daniil Medvedev csatájából az Australian Openen. A hetvenötmillió ausztrál dollár összdíjazású Grand Slam-tornán végül Rafa Nadal kétszettes hátrányból fordítva tudott nyerni, ezzel pedig maga mögé utasította Novak Djokovicot és Roger Federert, ez volt a spanyol 21. GS-győzelme, míg riválisai – egyelőre – megrekedtek 20-20-nál.

A torna elején nem a teniszé volt a főszerep, hanem Novak Djokovic balhéjáé, végül a címvédő hosszas huzavona után haza kellett, hogy utazzon, nem volt esélye ismét nyerni.

Rafa Nadal elindulhatott, de sok reményt nem táplálhatott a győzelemre, ugyanis a Roland Garros után fél évet ki kellett hagynia egy sérülés miatt, majd a torna előtt pár héttel elkapta a covidot is, így nem mondhatni, hogy a legjobb formában érkezett volna meg Melbourne-be.

Az út a döntőig – Rafael Nadal

A hatodik helyen kiemelt Rafael Nadal két könnyebb mérkőzéssel indult el a győzelem felé vezető úton. Előbb az amerikai Marcos Giront, majd az ATP 120. helyezettjét, a német Yannick Hanfmannt verte könnyedén, három szettben.

Az orosz Karen Khachanov ellen már megingott egy kicsit, az orosz ellen veszített először szettet, végül azért négy játszmában itt is győzni tudott, 6-3, 6-2, 3-6, 6-1 lett a vége.

A legjobb nyolc közé kerülésért ismét egy könnyebb meccs következett a francia Adrian Mannarino ellen, bár az első szettben egy elég komoly tie break zajlott a pályán, végül 16-14-re nyert Nadal, a második és harmadik szettet pedig könnyedén hozta.

A – döntőn kívül – legnehezebb meccset a kanadai Denis Shapovalov ellen játszotta Nadal, 2-0-s előnyről egyenlített ki ellenfele, majd a döntő játszmában 6-3-ra az ATP 5. helyezettje diadalmaskodott.

Jöhetett az elődöntő, Berrettini sem tudta megállítani Nadalt, négy játszmában nyert az olasz ellen.

Az út a döntőig – Daniil Medvedev

Az orosz teniszező már tavaly is sikeresen eljutott a döntőig, de akkor, ott egy másik ász, Novak Djokovic állította meg. Mivel a szerb nem indulhatott, Federer szintén, így Medvedev az egyik fő esélyessé lépett elő.

És úgy is kezdte a tornát, ahogy azt egy esélyesnek kell, 3-0-ra verte a svájci Laaksonent, majd a mai tenisz Marat Safinja, a mindig balhés Nick Kyrgios következett. Az ausztrál egy szettet ugyan megnyert, de többre nem futotta az erejéből. Egyébként Kyrgios később párosban felért a csúcsra.

Ismét egy hibátlan meccs következett Medvedevtől, a holland Van De Zandschulpot három szettben verte, aztán egy újabb 3-1-es diadal következett az amerikai Maxime Cressy ellen.

Szintén a negyeddöntőben vívta legkeményebb meccsét Medvedev, csakúgy, mint Nadal. A feltörekvő francia tehetség, a 21 éves Felix Auger-Aliassime nagy csatára késztette ellenfelét, végül négy és háromnegyedórás csatát követően Medvedev nyerni tudott, a találkozó két szettben is tie breakig fajult. Végül az elődöntőben egy másik esélyest, a görög Stefanos Tsitsipast verte meg Medvedev, és zsinórban másodszor is döntőbe jutott az Australian Openen.

Élő fogadás:
Igen
Üdvözlő bónusz: 35,000Ft

**Ez az ajánlat kizárólag a sportfogadasonline247.com:2096 játékosainak elérhető, a weboldalon nem látható. A bónusz automatikusan aktiválódik, amikor a játékos végrehajtja az első befizetését az üdvözlő bónuszért.

*F. Feltételek érvényesek! Kattints a "Fogadj most!" hivatkozásra a részletekért

A döntő

Nem tartott sokáig az első szett a vasárnap reggel, itteni idő szerint 9:45-kor kezdődő mérkőzésen. 46 perc után Daniil Medvedevnél volt az előny, miután az orosz 6-2-re nyert a sokat hibázó vetélytársa ellen. A talaj egyébként inkább Medvedevnek kedvezett, aki nemrég Djokovicot is verte a US Open döntőjében.

A második szett már hosszabbra sikeredett, de Nadal ezt is elveszítette. 6-6-os állásnál következhetett a rövidítés, amit Medvedev bírt jobban idegekkel, így hiába ölt bele másfél órát az egyenlítésbe Nadal, 2-0-s hátrányba került.

Mégsem adta fel, mozgósította a tartalékait, elkezdett kevesebb hibával teniszezni, míg Medvedev láthatóan megzavarodott. Szegény srácot a közönség bekiabálásai is zavarták, volt egy pontja a meccsnek, amikor a főbírónak rá kellett szólnia a nézőkre: Aki még egyszer bekiabál, azt kivezetteti. Egyből csend is lett…

Kicsivel több, mint egy óra játék után Nadalnak összejött a szépítés, majd szintén egyórás volt a negyedik szett, azt is a spanyol húzta be. Medvedev az ötödik, döntő szettben már összeszedettebben játszott, de a spanyolt ekkor már hajtotta a lendület, és volt is egy megingása 5-5-nél, amikor Medvedev brékelni tudott, végül 7-5-re ő nyert.

Jár a taps Rafael Nadalnak, amiért 2-0 után sem adta fel, és ilyen felkészüléssel a háta mögött egy keménypályás játékos ellen tudott nyerni. Medvedevnek nem sikerült idén sem, azonban szégyenkeznie nem kell egyáltalán.

A nyilatkozatok

Nadal esélytelenebbként lépett pályára, úgy is volt, hogy nagyon hamar véget ér a meccs az ő vereségével, de a maratoni meccsen egy pillanatig sem adta fel. A győztes a mérkőzést követően ezeket nyilatkozta:

Jó estét vagy lehet, hogy már jó reggelt mindenkinek! Daniil, nincs kétségem afelől, hogy ez a trófea, amit most én emelhettem fel, jónéhányszor lesz a jövőben még a te kezedben. Másfél hónappal ezelőtt azt sem tudtam, hogy az ATP Tourra vissza tudok-e térni egyáltalán, most meg itt állok az Australian Open győzteseként. Köszönöm mindenkinek a szeretetet és támogatást. Kétségtelen, ez most karrierem leginkább érzelemdús pillanata, ami mostantól mindig ott lesz a szívemben.

Daniil Medvedev meglepően vidám nyilatkozatot adott az Eurosport munkatársának:

Nehéz egy ilyen hosszú és vesztes mérkőzés után beszélni. Hihetetlen meccs volt, az előbb rákérdeztem Rafanál, hogy azért ő is elfáradt, ugye? A feleségem most nincs itt, lehet, hogy most össze is tört egy tévé, amiért veszítettem. Megpróbálok legközelebb egy kicsit jobb lenni. Köszönöm mindenkinek a támogatást.

A kezdeti közjáték után az Australian Open a játékosok jóvoltából képes volt egy igazán minőségi tornát az asztalra rakni, aminek döntőjéről még évtizedek múlva is beszélni fognak azok, akik látták.

A szerzőről

Az online sportfogadással sac/kb 7-8 éve foglalkozom igazán komolyan. Több fogadóirodánál is van számlám, de csakis olyanoknál, ahol jók (magasak) az odds-ok a labdarúgás és lóverseny fogadások, illetve a tenisz esetében.

Bajnokok Ligája
felső